Rotarys BASRAN

(Baltic Sea Regional Action Network)

BASRAN – Baltic Sea Regional Action Network (of Rotarians) perustettiin Suomessa syksyllä 2019. Tavoitteena Itämeren pelastaminen ja joka houkuttee ihmisiä. Rotariaanit kaikissa Itämeren maissa ovat huolissaan Itämerestä ja haluavat sen puhdistettavan.

Itämeri on tärkeä jokaiselle maalle. Itämeren laajalla valuma-alueella on noin 10 maata, noin 85 miljoonaa ihmistä, noin 2000 rotaryklubia ja 70 000 rotariaania. Tämä merkitsee valtavaa potentiaalia, ja sadat rotariaanit Itämeren ympärillä ovat jo liittyneet BASRAN-verkostoon.

Pidin työpajan nuorille Itämeren ympäriltä johtajuudesta ja ihmisten kanssa työskentelystä Tvärminnen eläintieteellisellä asemalla Hangossa. On tärkeää ymmärtää, miten työtoverisi näkevät ongelman ja miten kommunikoida ihmisten kanssa, jotka näkevät asiat eri tavalla kuin sinä.

Aikaisemmat uutiset

SDI-ohjaajapäivä 20.11.2025

SDI-OHJAAJAPÄIVÄ 20.11.2025 LÄMPIMÄSTI TERVETULOA! Uutisia ja vinkkejä SDI-alustalla SDI -alusta on kehittynyt ja saanut paljon uusi ominauuksia. Vertaile -sivussa on ensin oma tyylisi, mahdolliset törmäykset, kehittyneet viestintävinkit, suosikit. Tiimi -sivuun on päivitety Presenteristä tuttuja raportteja ja ominaisuuksia kehittää tiimin ymmärrystä

Lue lisää »

Tee syksystäsi värikäs

Tee syksystäsi värikäs – in business & life Kesä vielä hellii meitä, mutta me olemme jo valmistelleet syksyn täyteen väriä, energiaa ja kehitystä. Olitpa yritysjohtaja, esihenkilö, rehtori, opettaja, tiiminvetäjä, vanhempi – tai yksinkertaisesti oman elämäsi johtaja – edessäsi on mahdollisuuksia,

Lue lisää »
Scroll to Top