Gör din höst färgsprakande – in Business & Life

Ännu värmer sommarsolen, men vi har redan bullat upp för en höst fylld av färg, energi och utveckling. Oavsett om du är företagsledare, chef, rektor, lärare, teamledare, förälder – eller helt enkelt ledare i ditt eget liv – så väntar möjligheter som kan lyfta dig och ditt ledarskap till nya höjder.
Vi är din samarbetspartner in business & life och i höst bjuder vi på ett smörgåsbord av inspiration:
KickOffs, workshops, fortbildningar, utbildningar, mentorprogram, föreläsningar – och självklart coaching individuellt, i par och team. På svenska, finska, engelska och till och med estniska.

Vårt fokus? Coaching – utbildning – ledarskap – utveckling – välmående.
Här är några av de områden vi brinner för:

  • Coaching – Vi hjälper dig att frigöra den inre potentialen, stärka dina styrkor och utmana dina tankemönster.
  • Team Coaching – Skapa tillit, samarbete och förståelse med verktyg som SDI (Strength Deployment Inventory).
  • Ledarskap – Professionellt ledarskap börjar alltid med självledarskap. Och alltid med människorna i fokus.
  • 360° feedback – Vågar du se dig själv genom andras ögon? Vår Positive Solutions 360° ger insikter och utveckling genom dialog och reflektion.
  • Konflikthantering – Hantera, förutse och förebygg konflikter för att skapa en trygg och kreativ arbetsmiljö.
  • Förändringsberedskap – Stärk din ”förändringsmuskel” och lär dig leda förändringar med trygghet och inkludering.
  • Värdegrund och kultur – Gör ord till handling och låt vision, mål och värderingar guida vardagen. En implementerad arbetskultur skapar trygghet, rättvisa och samarbete.
  • Coaching i skolan – Få praktiska verktyg för att leda och samarbeta med elever, kollegor och föräldrar – med möjlighet till internationell certifiering
  • För coacher – MCP ett Mentor Coaching Program för certifierade coacher som vill utvecklas och växa – tillsammans med Christine Suvanto, MCC, ICF Assessor, coachutbildare
Tidigare nyheter

Föreläsningar och workshops

Föreläsningar och workshops Vi skräddarsyr för dig och ditt behov! Föreläsningar, workshops och koncept Vi planerar och skräddarsyr lösningar för dig och dina behov! Behöver

Läs mera »
Rulla till toppen